Neljapäev, 21. november
   Esileht   Uudised   SJS   Laskevõistlused   Laskekatsed   Hostel 
 
  Laskevõistlused
    Pildid
null

  Toimus Eesti Karikavõistluste II etapp
12.04.2010

10. aprillil toimus Saaremaal, Tagavere lasketiirus väga heal tasemel laskevõistlus harjutuses Compak Sporting 100 märki. Võistlus oli teine eeletapp Eesti Karikavõistluste sarjas. Võistluse olulisust silmas pidades olid korraldajad, eesotsas Marko Vann'i ja Teet Peedu'ga andnud endast maksimumi ning korraldasid kõikidele Eesti Jahispordi Liidu juhenditele vastava võistluse.
Võistluste avasõnad ütles Saarte Jahimeeste Seltsi juhatuse esimees Vilmar Rei, kes tänas kõiki kohale tulnuid, tunnustas Tagavere Laskurklubi korraldustoimkonda tehtud suuremahuliste ettevalmistustööde eest ning soovis edu algavaks võistluseks. Ühtlasi kutsus kõiki laskureid taas Saaremaale 10.-11. juuliks, kui Tagavere lasketiirus toimub vabariikliku jahimeeste kokkutuleku eelvõistlus, ning 16.-18. juulil Karujärve ääres toimuvale XXX vabariiklikule jahimeeste kokkutulekule.
 
Hommikuses vihmasajus alanud võistlus lahenes päeva peale mõnusaks kevadilmaks ning päikegi näitas oma kiiri Tagavere lasketiiru kohal. Ju ikka aitas see Saaremaa meeste poolt kirikutrepil palutud palve võistluspäeva ilusa ilmaga õnnistamiseks. Kuidas kulges võistlus osalenud laskureile, on iga mehe enda otsustada. Kindlasti saab oma tulemusega rahule jääda Veikko Tihvan, kes juba teist etappi järjest näitas oma väga head laskeoskust, tabades 100-st märgist 95 märki. Teine ja kolmas koht tuli välja jagada ümberlaskmise käigus, kus algse võrdse tulemusega (89 märki) läksid mees-mehe vastu Margus Valgma ja Artur Studzinski. Võitjana väljus sellest duellist Margus – 25-st 21 tabamust, Arturil 20 tabamust. Saarlastest oli SEN klassis parim Argo Saagpakk 81 tabamusega.
 
Käesoleval hooajal on väga huvitavaks ja tasavägiseks muutunud juunioride võistlus. Kuna mõlemad vennad Tauno ja Tauri Tamm lasevad alates sellest aastast seenioride arvestuses, siis on juunioride esikolmikusse jõudmine võistluseti üsnagi ettearvamatu. Eks hooaja lõpp näitab, kes on enim võite korjanud. Saaremaal aga võttis võidu n.ö. oma poiss, Raido Mägi, väga kõva tulemusega - 88 tabatud märki. Teiseks tuli Andres Ratassepp (80 märki) ja kolmandaks Kristjan Kangur (79 märki). Veteranide seas jagasid esikolme kohad omavahel ära Jaan Brikker (77 märki), Olev Kuuse (72 märki) ja Olev Schmidt (65 märki) ning naistest oli seekord parim Tiiu Ratassepp (69 märki), saavutades 3 punktilise edu Inga Kõue ees.
 
Kokkuvõttes on enne viimast finaaletappi võimalused Eesti Karikavõitjateks tulla nii mitmelgi, seda näitab 25. aprillil toimuv finaalvõistlus Elvas. Karikavõistluse punktitabeli ja kõik Tagavere võistluse tulemused leiad EJSL kodulehelt.


Tagasi
 
 
Saarte Jahimeeste Selts, Laheküla k. Kaarma v. Saaremaa 93823 , tel +372 45 29807, e-post: selts@sjs.ee