Aumärkide saajad 2023
Esireas (vasakult) Jüri Lest, Tiit Mägi, Heimar Põld, Juhan Torn,
teine rida Argo Kermik, Rein Õunpuu, Toivo Vaik, Sulev Mägi, Hugo Meri,
tagareas Tarmo Kaseorg, Toivo Saarkoppel, Ardo Ling, Kunnar Välja, Rain Kallas, Aivar Kokk, Toivo Leis, Uno Nõgu, Neeme Sepp, Heimo Näälik,
pildilt puudub Mart Ratas

Aumärkide üleandmine toimus 28. septembril 2023 Saare KEKi muuseumis.

Garelii on leitav SIIT

Aumärgi “Eeskujuks jahinduses” saajad:

Ardo Ling Tal on jahimehe staaži 30 aastat. Sellest grupi vanemana 20 aastat ja lisaks on ta ka juhatuse liige. Need, kes on temaga kokku puutunud teavad, et tema puhul on tegemist ütlemata rahumeelse, kalkuleeriva ning asjatundliku inimesega. Tema poolt korraldatud jahid – olgu siis omadele meestele, väliskülalistele või individuaalselt, on peaasjalikult alati koostöös teiste asjatundjatega lihvitud maksimaalse kvaliteedini. Jahiseltsi juhatusse kuuludes on mees väga palju panustanud sellele, mis väärtustab jahikultuuri edendamist Muhu saarel, samas arvestades ka teiste liikmete ettepanekutega. Jahinduse arendamine ja järelkasvu õpetamine on tema puhul olnud poolenisti elutöö.
Argo Kermik Ta on innukas ja abivalmis kütt, kes ei kohku tagasi oma vaba aja panustamisega seltsi toimetustesse. Hoiab aktiivsena seltsi sotsiaalmeediagruppi ja motiveerib oma osavõtlikkusega jahikaaslasi.
Hugo MeriVäga pika staažiga jahimees, Võhma jahiseltsi asutajaliige. Vaatamata oma kõrgele eale, müttab ta ka täna veel metsas. Tema lemmikjahiks on soku varitsusjaht, kus ta käib nüüd koos abikaasaga. Olles Saaremaa vanim tegevjahimees (vanust 93 aastat!), on ta eeskujuks meile oma südikuse ja armastusega jahinduse vastu.
Juhan TornTal on jahimehestaaži 46 aastat. Ta on Orissaare Jahimeeste Seltsi asutajaliige ja on tänaseni seltsi juhatuse liige. Oli Orissaare grupi vanem kui selts oli veel gruppideks jaotatud. Väljastas jahilube kuni eelmise hooaja lõpuni, kui läksime üle elektroonsetele jahilubadele.
Jüri LestTa on olnud jahimees üle 50 aasta. Ta on kasvatanud jahikoeri jänesejahiks, tegeleb aktiivselt ulukite hooldega, osaleb aktiivselt ühisjahtides. Tema on eeskujuks jahinduses nii noortele kui ka vanadele!
Kunnar Välja Tema tutvustusele mõeldes tuli esimesena pähe luulerida “Kes kokkutulekutel käinud, on Kunnarit kindlasti näinud” 🙂 Ikka on ta oma tasasel tagasihoidlikul moel, leidnud endale mingi tegevuse. Olgu see siis peekoni või pannkookide küpsetamine, supipoti valvamine või mis iganes. Ta on alati tegevuses. Täname Kunnarit märkimisväärse panuse ja pühendumuse eest kokkutulekute organiseerimisel.
Neeme SeppTa on aastaid olnud Laugi Jahiseltsi juhatuse liige ja Linna grupi esimees. Ta on kindlast ainuke Saaremaa jahimees, kes on Kuressaarest küttinud pea kõiki ulukeid ja seda legaalselt. Olles tööl taksojuhina, peab ta sageli reageerima ka väljakutsetele, mis on seotud ulukitega. Ta oskab suhelda inimestega ja lahendada erinevaid ulukitega seotud probleeme Kuressaares, jäädes ise tahaplaanile. Neeme on Laugi Jahiseltsi Kuressaare Jääger!
Rain KallasTa on juhtinud üheksa aasat Laimjala Jahiseltsi. Ta on jahimees, kes väärtustab jahisaaki ja peab lugu jahikoertest. Samuti on ta aktiivne laskesportlane.
Rein Õunpuu“Kui rongi ees ei ole, siis vagunid ei liigu paigast. “ Ta on paljudele eeskujuks, abikäeks, tugevuseks, tarkuseks, õiguseks, õigluseks, südametunnistuseks ja rongiks.
Oma suurte kogemustega on ta olnud ja on siiani üks Eikla Jahiseltsi juhatuse pikaajaline liige, kes aitab suunata ja hoida“Eikla Jahiseltsi“ meeskonda kindlalt rööbastel.
Lisaks sellele on ta meie kõige aktiivsem väikeuluki kütt juba aastaid. Tal on suur süda ja talle võib alati helistada, kui metsas millegagi abi vaja.
Meil on suur au tunda REINU ja olla tema sõbrad ja jahikaaslased.
Sulev MägiTa on Pärsama Jahiseltsi staažikaim jahimees, kellele on tunnistus väljastatud 1967. aastal. Käesolevaks aastaks on ta seda hobi harrastanud 56 aastat. Tänini võtab ühisjahtidest aktiivelt osa ja nii mõnedki õhtused maksapraadimised mööduvad mõnusalt Sulevi lõõtspilli saatel.
Tarmo KaseorgTa on pikaajaliselt panustanud jahinduse arengusse ja korraldanud Karja jahiseltsi tegevusi. Olles ise aktiivne jahimees, tubli koeraomanik ja tänu sellele on metsast ülesse leitud nii mõnigi väärtuslik jahisaak.
Tiit MägiPikaajaline Kärla Jahimeeste Seltsi esimees. Selle aja jooksul andnud oma panuse jahiseltsi arengusse, korraldanud ühisjahte ja olnud jahijuhataja. Suureks abiks, kui on seltsil tehnikat vaja läinud, seda nii loomade väljaveol, kui ka talgupäevadel seltsi ehitusprojektidega seoses. Jahimees, kes alati avaldab enda arvamuse ning kelle nõuandeid ja ettepanekuid kuulatakse ja arvestatakse.
Toivo LeisTa on 9 aastat olnud Tornimäe Jahimeeste Seltsi esimees ja pea iga suurjaht seisab ta rivi ees jahijuhatajana, võttes oma õlule selle raske, kuid vajaliku ülesande.
Uno NõguTa on Salme Jahimeeste Seltsi pikaajaline liige. Jahimees, kes osaleb alati ja iga ilmaga tegevustes, mis on seotud jahindusega. Ta seisab aktiivselt jahipiirkonna heaolu eest, saab hästi läbi maaomanikega, osaleb jahiseltsi igapäevastes majanduslikes tegevustes. Ta on jahimees, kes oskab teostada valiklaskmisi, ei eksi kütiliinis ega varitsusjahis. Temas on inimlikkust ja hoolt, mis kandub loodusesse ja ulukitesse. Ta motiveerib oma olekuga nooremaid jahikaaslasi oma jõu ja nõuga. Ta ei jäta kedagi ükskõikseks

Aumärgi “Eeskujulik kütt” saajad:

Aivar KokkTa on jahimees, kellelt saab õpetussõnu ulukite eluolu kohta. Ta oskab hinnata looduses olevaid jälgi, mis puudutavad ulukite populatsiooni nii heas kui halvas. Kes tuleb alati appi haavatud ulukeid otsima, olenemata ilmast ja ajast. Ta on jahimees, kes oskab hinnata ulukite vanust, seisukorda ja suudab edastada antud infot nii noorematele kui ka vanematele jahimeestele. Ta väärindab ja hindab trofeesid ka teistele. Oskab laita ja kiita kaasjahimehi ja annab hinnanguid, mis õigesti või valesti. Samuti ei põlga tegeleda ka väikeulukitega. On üks väheseid, kes seisab väikeuluki populatsiooni vähendamise eest ja väärindab ka kõige väiksema tabatud väikeuluki.
Heimar PõldPikaaegne Võhma jahiseltsi revident, väga aktiivne jahimees. 100% osavõtt ajujahtidest, kulutab väga palju oma aega ja energiat varitsusjahile, mille tulemusel on tal kodus nii mõnigi ilus jahitrofee. Väga kannatlik tornis istuja, tulgu või taevast pussnuge, tema on ikka oma pesas, sest siga on vaja kätte saada ja nii vahest hommiku valgeni välja. Aidanud palju arendada Võhma jahiseltsi, eriti on tema abi tunda turismijahi organiseerimisel ja läbiviimisel. Oskab väärindada trofeed ja panustab valiklaskmisele, tubli väikeulukikütt.
Heimo NäälikTa on jahimees aastast 1981. Ta on aktiivne jahis kui ka seltsi tegevuses, oskab teostada luuret, sattuda kütiliinis õigesse kohta, tabada ulukit ka ilma sihtimata ja ajada verejälge koera osavusega. Tal on mitmeid medaliväärseid väike-ja suurulukite trofeesid, mis on ilusti eksponeeritud muljetavaldavas jahisaalis koos aukirjade ja medalitega. Tema jahikirg on nakatanud ka tema kaks poega, kes mõlemad on aktiivsed ja edukad kütid. Heimo on hea jahikaaslane!
Mart RatasTa on jahimees aastast 1990, seega rohkem, kui 30 aastat! Sellest vaid mõni aasta vähem on ta kasvatanud, treeninud ja välja õpetanud jahikoeri. Nende aastakümnete jooksul on ta pidanud 4 erinevat tõugu jahikoera. Muhu Jahiselts teab teda, kui tulihingelist jahimeest ja koerameest, kes on igal võimalikul ja ka mitte võimalikul juhul metsas koos oma neljajalgsete sõpradega! Mehel on suur kogemuste pagas nii jahinduses kui ka selles, mis puudutab jahikoeri ja nende hingeelu. Ta ei ole kunagi pidanud paljuks jagada oma teadmisi ka noorematele, seda nii metsas kui ka nahastamise juures! Kui vähegi võimalik, siis metsas on Mart alati koos oma koertega!
Toivo SaarkoppelTa on terve oma jahimehe elu kasvatanud jahikoeri, nii laikasid kui hagijaid. Ta on eeskujulik kütt paljudele noortele. Hetkel on mees aktiivne väikeulukikütt koos noore Eesti hagijaga. Ta paneb alati käe külge kui on vaja midagi teha, ta on sõbralik ja abivalmis. Mitmed aastad kuulus Toivo ka Laimjala jahiseltsi juhatusse.
Toivo VaikTa on olnud pikaajaline Kärla Jahimeeste Seltsi juhatuse kui ka revisjonikomisjoni liige. Enda aastakümnete jooksul omandanud jahindusalaseid teadmisi ja kogemusi andnud edasi noortele jahimeestele ning tõstnud jahindusalast teadlikkust läbi kirjutatud artiklite. Kirglik jahimees, kes on alati kohal ühisjahtides ning muudel seltsi üritustel. Suure panuse andnud küttimismahtude täitmisel ning tegelenud pikki aastaid sokkude valiklaskmisega.

Palju õnne kõigile tunnustuse saajatele!

Suur tänu õhtujuht Mikk Saarela ja Saare KEKi perenaine Helle Susi!

X