Jõulud on läbi aastate olnud perepühad, kus oodatakse koju poegi ja tütreid, kus kohtuvad noored ja vanad. Eesti perekond on see, mis teeb kodust kodu ning on meie kindlus ja varjupaik, vaatamata aegade keerukusele. Tänavu tulevad jõulud paljudele meile teistmoodi, kus nähtavasti kõik, kes soovivad, ei saa istuda oma perega ühises ruumis. Kuid jahimehed tunnevad ennast koduselt ka looduses, oma kodu ümbruses metsas. Sel aastal ongi hea võimalus kutsuda oma lähedasi jõulusid pidama metsa looduse keskele. Näitame neile looduse märke, mida jätavad maha metsas elutsevad loomad ja linnud, soovime metsaelukatele rahulikku jõuluaega ja võtame neile kaasa head paremat. Kodumets on paik, kus meil on hea olla, millest me hoolime ja mida austame.

Viime siis sel aastal jõulurahu koos oma lähedastega loodusesse ja võtame rohkesti aega vabas õhus üksteisega olemiseks.

Lõppev aasta on paljudele peredele toonud katsumusi, mida aasta algul veel oodata ei osatud. Paljud inimesed on kaotanud töö ja puudustkannatavate perede arv kasvanud. Eesti Toidupank on kutsunud üles jõuluootuses meeles hoidma abivajajaid ning annetama jõulupühade eel toidukaupa puudust kannatavatele inimestele. Metsküla jahimehed on juba annetanud 137 konservi ja Kärla jahimehed võtnud vastu otsuse, et kui jahisaagist toodang valmis, viiakse see Toidupanka. See on ilus žest. Kutsume kõiki jahiseltse võimalusel aitama abivajajaid.

Soovime kõigile saarte jahimeestele kaunist jõuluaega ja head uut aastat!

Kaido Kaasik
SJS juhatuse esimees

Head saarte jahimehed!
X