Reedel, 24.novembril, kogunesid Saare maakonna jahiseltside esindajad ja maaomanikud Keskvere külas, et ühiselt ulukite arvukust reguleerida.

Võõrustajaks oli seekord Eikla Jahiselts.

Nagu ikka, algas jahipäev rivistusega. Kokku oli tulnud üle 60 jahilise.

Kohaletulnuid tervitasid Eikla Jahiseltsi esimees ja jahipäeva juhataja Aadu Sepp, Saarte Jahimeeste Seltsi juhatuse esimees Kaido Kaasik ja Saaremaa Metsaühingu juhatuse liige Ilmo Torn.

Kuna rivis seisis ka Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi asetäitja, Andres Lillemäe, kes on otsustanud alates detsembrist minna väljateenitud puhkusele ja tegeleda rohkem jahiga, oli hea võimalus tunnustada teda pikaajalise panuse eest jahindusse. Kaido Kaasik andis talle jahiseltside poolt üle tunnistuse, millega pakume Andresele võimalust punahirve küttimiseks.

Kirjeldus puudub.
Foto: SJS

Jahijuhataja tutvustas veel jahipäeva reegleid ja Mark Paomehe mängitud pasunahelide saatel kuulutati päev avatuks.

Korraldati kaks aju, mille tulemusena kütiti 8 hirve (6 lehma ja 2 vasikat) ning üks metssiga. Traditsioonide kohaselt kuulutatakse välja ka päeva jahikuningas, kelleks seekord osutus küll jahikuninganna. Nimelt õnnestus Annaliisa Jalakul küttida kaks hirve ja seega sai tema õiguse edaspidi kanda jahikuninga vesti.

Kirjeldus puudub.
Foto: SJS

Ühispildi ja loomade austamise ajaks oli küll päev juba üsna pimedaks jõudnud minna ja ka korralik lumesadu alata aga jahimehi see ei heiduta.

Kirjeldus puudub.
Foto: Ivi Maripuu

Ei tea kas mõjutasid küttimistulemust jahijuhataja hommikul lausutud sõnad, et valesti lastud loomade eest tuleb teha ühiskondlikult kasulikku tööd jahimaja ehitamise juures või mis see oli, aga kuna kõik kütitud loomad olid emased, siis sai ulukite arvukuse vähendamise eesmärk igati täidetud.

Suur tänu Eikla Jahiseltsile toreda jahipäeva eest ja Mark Paomehele pasunahelide eest!

Jahimeeste ja maaomanike ühisjaht
X