4.-5.augustil toimus Lätis jahifestival „Münchausen 2023“, mis tänavu toimus 23. korda. Festival oma olemuselt on sama mis Eestis jahimeeste kokkutulek. Võisteldakse, toimuvad õpitoad, telgitakse, on kaubatänav ja tantsuõhtu. Kohal oli ka parun Münchausen isiklikult.

Kui meie kokkutulekutel näeme tavaliselt kõige pikemat järjekorda jäätise putka juures, siis Lätis moodustasid kõige pikema rivi noored, kes soovisid enda oskused proovile panna õhupüssist laskmises. Kindlasti võtame selle ka enda järgmise kokkutuleku kavasse.

Võistelda sai veel vibulaskmises, nugade loopimises, rõngaste sarve otsa viskamises ja rehvi vedamises. Nii nagu meie vabariiklikul kokkutulekul, tuli lätlastelgi läbida veetakistus ja seda koos järelveetava rehviga.

Festivali käigus toimusid ka Läti meistrivõistlused hirvede peibutamises, kuhu sellel aastal olid kutsutud osalema nii Eesti kui ka Leedu koondised.

Eestit esindasid võistlejatena Innar Uus, Andres Maripuu, Mait Mägi ja kohtunikena Endrik Raun, Jaan Ärmus ja Priit Karu.

Kokku osales 22 võistlejat. Esikoha viis koju leedu võistleja Rytis Andriuškevičus, vaid punktiga jäi temast maha Innar Uus ja kolmanda koha pälvis Mait Mägi. Andres Maripuu puhus välja tubli kaheksanda koha.

Rytis Andriuškevičus ja Innar Uus on nagu Piibeleht ja Vestmann 🙂 Kui kevadel Brnos toimunud võislusel edestas Innar Rytist ühe punktiga, siis seekord jäi see õks punkt Rytise kasuks.

Parm lätlane Jānis Puriņš – Mežals saavutas neljanda koha.

Oli tore naabritel külas käija ja jälle uusi kogemusi saada.

Rohkem pilte üritusest SIIN.

Läti jahifestival “Münchausen 2023”
X