26. ja 27. märtsil toimus Saaremaal jahikoerte verejälje koolitus ja oli võimalus ka katset sooritada.

Huvi koolituse vastu oli suur. Oma oskusi näitasid 5 Baieri verekoera, 4 labradori retriiverit, 2 taksi, 2 piiglit, Saksa karmikarvaline linnukoer, Münsterlandi suur linnukoer, dreever ja Eesti hagijas. Lisaks koertele ja nende omanikele oli kohale tulnud ka neid, kes lihtsalt asja vastu huvi tundsid.

Koeri, või siis pigem koeraomanikke, koolitas Mari-Ann Rehk, kes oli meeldivalt üllatunud, et osavõtt nii rohkearvuline on.

Mõlemad päevad algasid teoreetilise osaga. Seejärel näitas Mari-Ann kuidas jälg maha teha ja kuidas koer seda “loeb”.

Koolitaja Mari-Ann Rehk

Teooria selge, asuti praktika kallale. Iga koeraomanik tegi maha ühe jäljeraja ning oligi kõik valmis selleks, et koerad proovile panna.

Ja koerad olid tublid. Ükski sihtpunkt ei jäänud leidmata. Mõneni jõuti küll võibolla mitte nii otse ja kiiresti kui koolitaja oleks soovinud aga tegemist oli siiski paljudele osalejatele esimese sellelaadse katsega. Seega tublid, tublid, tublid. Nüüd vaid vaja peremeest tagant sundida ja kodus trenni teha teha ning uus jahihooaeg võib alata.

Kaks Baieri verejäljekoera aga olid nii tublid, et tegid ära suisa verejäljekatse. I järgu tunnistuse omanikud on Andropoff (omanik Grete Pokk) ja Amber Hope Iris (omanik Kristiin Helisalu). Palju õnne!

Andropoff peremees Mihkel Rauaga, eksamineerija Mari-Ann Rehk, Amber Hope Iris perenaise Kristiin Helisaluga

Toredad päevad olid. Suur tänu kõigile osavõtjatele. Suur tänu RMK’le, kes lahkesti oma maid kasutada lubas. Suur tänu Kristiin Helisalule, kes koolitajale abiks oli.

Ja muidugi kõige suurem tänu Mari-Ann Rehkile, kes oli nõus saarele tulema ja meile oma oskusi jagama.

Rohkem fotosid SIIT

Saaremaa jahikoerte koolitus
X