2.detsembril avas Saarte Jahimeeste Selts 50. juubeliaasta jahinduskonverentsiga Kultuurikeskuses. 

Konverentsi avasõnad lausus juhatuse liige ja idee autor Aarne Vainokivi, üritust juhatas Jüri Saar. 

Tervitussõnavõttudega esinesid EJS president Margus Puust ja Keskkonnaameti Metsaosakonna juhataja Olav Etverk. 

Ettekannetega esinesid Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran, kes rääkis maailma ohustatuima pisikiskja, naaritsa, asurkonna loomisest ja Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi dr. Markus Vetemaa, kelle esitlus käsitles hüljeste ja hülgepüügiga seonduvat. 

Kuna täiesti juhuslikult on Saarte Jahimeeste Seltsi loomise aastal jahitunnistuse saanud ka Jaan Ärmus, oli ta koostanud kokkuvõtte sellest kuidas saadi jahmeheks 50 aastat tagasi ja praegu ning milliseid ulukeid kütiti pool sajandit tagasi ja milliseid tänapäeval.

Erik Aavik oli koostanud ülevaate jahindusest läbi mitmete sajandite ja tutvustas juubeliraamatut “Saarte Jahimeeste Selts – 50”.

Vaheajal oli võimalus osa võtta väikesest teadmiste kontrollist, kus tuli Saare maakonna kontuurkaardile märkida jahipiirkondade nimed. Õigesti vastajaid oli hulgaliselt ja loosi tahtel sai Saare Uluki poolt auhinnana välja pandud hirvevasika naha omanikuks Martin Hein.

Jaan Ärmus oli Saare maakonna 2016. aasta parimatest trofeedest koostanud väikese trofeenäituse ja saali seinu kaunistasid Marko Kullapere ja Erki Aaviku imeilusad loodusfotod. Suur tänu kõigile esinejatele, osalejatele ja Saare Ulukile toetuse eest!


Pildid üritusest Taivo Spitsõnilt ja Marko Kullaperelt.


Jahinduskonverents SJS-50
X